Úvodní slovo
Politika je služba lidí, o lidech a pro lidi

"Láska ke své rodině, blížním svým a svému národu je hlavní zásadou mravnosti. Je tedy oprávněné prosazovat respektování práva na život. Kdo je nucen bránit svůj život, život své rodiny i bytí svého národa, není vinen zabitím. Oprávněná obrana může být nejen právo, nýbrž i závažná povinnost toho, kdo je odpovědný za životy druhých."

Josef Zickler
předseda hnutí

Náš názor

Tak nám začala naše dlouho očekávaná medialní kampaň. 
Jsme rádi, že jsme "získali los" negativní kampaně, která nám v dnešním pohledu na svět, zajistí daleko větší sledovanost a zájem možných voličů.

Chtěl bych tedy touto cestou poděkovat všem sponzorům, aktivistům a novinářům za jejich negativní pohled na nás a především moji maličkost. 
Přátelé buďme k uváděným nepřesnostem, lžím a smyšlenkám shovívaví, neboť tato negativní reklama, navíc za cizí peníz, je pro nás spíše vyznamenáním.

Josef Zickler
předseda hnutí

"Komunální volby" 2018
3. 8. 2018

Jako předseda ŘN-VU musím konstatovat, že v posledním období odvedla část členů našeho politického hnutí velice dobrou práci, v rámci příprav na komunální volby 2018. 

ČT24 Politické spektrum - Křesťanské kořeny a tradice u nás, Církevní restituce
8. 4. 2018

I malé politické strany řeší velké politické problémy, tentokrát křesťanské kořeny a tradice u nás a také téma církevních restitucí

Dnes se hodně mluví o našich křesťanských kořenech a tradicích. Myslíme to ale skutečně vážně? Respektujeme my sami tyto tradice? A jak je to u nás vůbec s křesťanstvím? Je ohrožené? A mají se církevní restituce dodatečně zdaňovat? Na tyto a další otázky odpovídají Petr Jantač /evropani.cz/, Pavel Sehnal /ODA/ a Josef Zickler /Řád národa/.

Odvysíláno na ČT24 31.3.2018. Video zde.

Nebuďme pouhé straky na třpytivých medailích – není to náš úspěch
27. 2. 2018

Vlajka vlaje a naše “ KDE DOMOV MŮJ “ teskně zní. Čeští fanoušci, kteří jsou zároveň daňovými poplatníky, jsou oprávněně na chvíli hrdými Čechy. Media chrlí chválu a všichni mají pocit, že se nám to povedlo. V tomto duchu si přihřejí polívčičku určitě i političtí matadoři a sportovní bafuňáři.

Celý článek na ZPRAVYEXTRA.CZ

Komunální volby budou absolutně jiné, než… tvrdí Josef Zickler předseda ŘN-VU
27. 2. 2018

Většina politiků včetně těch komunálních si zatím myslí, že nově bující  politický proud využijí pro zájmy svých politických subjektů. Ne, vážení politici. Věřte tomu, že tato zatím pro Vás zdánlivá  politická hračka, brzo vycení zoubky a omezí Vám vaši politickou moc. Poznáme to již při letošních komunálních volbách.

Celý článek na ZPRAVYEXTRA.CZ

Konec ochrany obchodníků s penězi omezí chudobu
21. 2. 2018

Zrušme legislativní cestou exekuce v oblasti finančních služeb a započaté exekuce  v této oblasti zastavme. Ať si své  špatné obchodní případy řeší obchodníci s penězi sami.

Celý článek na ZPRAVYEXTRA.CZ

Dle ZICKLERA se konal Moravcův TELEVIZNÍ TRIBUNÁL
13. 12. 2017

Praha – Myslím, že při mých konstantních názorech nemůžu být podezříván z toho, že bych začal stranit uskupení SPD, nebo stal se členem fanklubu Tomio OKAMURY. To fakt ne.

Celý článek zde

Je řešením zástupný problém ORTEL versus ČESKÝ SLAVÍK?
21. 2. 2018

Praha – Media jsou až neuvěřitelně propojena a právě média, která vlastní hrstka nejbohatších elit, dokáží manipulovat s lidským vědomím tak, že občané  si to ani neuvědomují. Lidem se předkládají nepodstatné zprávy a informace, a úmyslně se zamlčují ty nejdůležitější, které by dokázaly lidi probudit z letargie a mobilizovat je.

Autorům scénáře voleb se trochu zamotává šťastné rozuzlení zápletky.

Mají co dělat, aby jimi určení hrdinové neztratili svůj kredit, chcete-li své „božské“ postavení u svých voličů. Při sledování povolebních tahanic  by někteří voliči, totiž mohli začít zvažovat, zda skutečně ten hlas hodili tomu správnému. TO JE ALE SITUACE. Co s tím?

Celý článek zde

VOLBY do Senátu ČR 2018 - ŘN-VU má svého kandidáta
14. 11. 2017

Ve stejném termínu jako volby do zastupitelstev měst a obcí v r.2018 proběhnou ve volebním okrsku č.2,

tedy Sokolovsko, volby do Senátu ČR, kde za ŘN-VU bude kandidovat 
předseda hnutí Josef ZICKLER. "ZRUŠENÍ ZDANĚNÍ práce mladé rodině!" "VÝSLUHA let VŠEM profesím, nejen bezpečnostním složkám!" "ZEFEKTIVNĚNÍ využití vysokoškolského systému pro společnost"
21. 2. 2018

.....v oblasti života mladých rodin...
"ZRUŠENÍ ZDANĚNÍ práce mladé rodině"

........aktivní práce a důchody seniorů ......
"VÝSLUHA let VŠEM profesím, nejen bezpečnostním složkám"

..........vysokoškolské profese v neatraktivních regionech....... 
"ZEFEKTIVNĚNÍ využití vysokoškolského systému pro společnost"

Rozhovor s Josefem ZICKLEREM na téma: Evropská unie
28. 10. 2017
Rozhovor s Josefem ZICKLEREM na téma: ČÍM JSME JINÍ?
28. 10. 2017
Rozhovor s Josefem ZICKLEREM na téma: KAM CHCEME JÍT - BEZPEČNOST
27. 10. 2017
GLOSA Josefa Zicklera: Slušně řečeno volební nekorektnost!
10. 11. 2017

Následující slova nejsou pláčem nad rozlitým mlékem v podobě tristního volebního výsledku ani uplakané stěžování si, jak politickému hnutí Řád národa – vlastenecká unie všichni ubližují. Jde pouze o informaci o kvalitě volebního procesu v České republice. Pokud se Vám bude zdát, že jde o maličkosti, tak by bylo dobré si nejprve uvědomit, že  volebních komisí a volebních okrsků je okolo čtrnácti tisíc (!). 

Celý článek zde: http://zpravyextra.cz/kraje/26712-glosa-josefa-zicklera-zpravyextra/26712

Výsledky voleb 2017 pro ŘN-VU
25. 10. 2017

V tomto dokumentu vám přinášíme výsledky našeho hnutí v Parlamentních volbách 2017

Ing. Jan HLAVSA - náš kandidát za Pardubický kraj
25. 9. 2017

Jedním z našich předních kandidátů v Pardubickém kraji je

Ing. Jan HLAVSA.

Po ukončení VŠ pracoval TESLA Pardubice - tým systému TAMARA. Vývojové oddělení, zástupce Československa v IEC. V současné době neustále podniká v oblasti radarové techniky.Glosa: Když média tvoří politiku
18. 9. 2017
Rozhovor předsedy hnutí Josefa Zicklera s moderátorem DVTV Martinem Veselovským
16. 9. 2017
Marek Kubín
16. 9. 2017

Dovolte mi Vám představit srdcaře, rovného chlapa a mého dlouholetého kamaráda MARKA KUBÍNA. 
Jako kandidát ŘN-VU v PLZEŇSKÉM KRAJI, je na druhém místě kandidátky. Myslím, že lepšího reprezentanta karate a přízvniců či fanoušků tohoto bojové umění a také sportu jste Vy všichni nemohli v řadách ŘN-VU mít. Proto Vy, kteří máte vztah k bílému kimonu, nezapomeňte tohoto svého reprezentanta, v našich řadách, podpořit svým hlasem. Myslím, že pro Vás nemůže být větší garance naší férovosti, než přítomnost Marka Kubína v našich řadách. 

Tady je vizitka: 
Marek Kubín
Několikanásobný M-ČR v kata i kumite Stříbrný na M-ČSFR 1990 
Člen reprezentace ČR a ČSFR 1990-1992
Od roku 2001 respektive 2003 držitel evropské a světové licence rozhočích. 
V současné době vyučuje rozhodčí v Polsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku a úzce spolupracuje na přípravě rozhodčích v 
Rakousku, Bavorsku a dalších zemích.

 

Josef Zickler

Hnutí Řád národa-Vlastenecká unie: Dotace z EU jsou výnosný byznys
3. 9. 2017

Praha – Dotace z EU jsou výnosný byznys. Namísto dorovnávání kvality života našich občanů na úroveň vyspělých zemí EU slouží k budování „Potěmkinových vesnic“.

 

Celý článek zde: http://zpravyextra.cz/kraje/hnuti-rad-naroda-vlastenecka-unie-politika/25561

Ideologie pseudodemokracie rozbila tradiční hodnoty. Předseda hnutí Řád národa vysvětlil, jak je chce obnovit
3. 9. 2017
Také Vám připadá, že čím více "nechtěné dítě" jsme, tím jsme silnější?
22. 8. 2017

Jo jo "zakázané ovoce" chutná nejlépe.

Jak tak pozorujeme denní tisk, zejména články o tom které strany se účastní parlamentních voleb s plným počtem kandidátů ve všech krajích a čteme seznamy na nichž nejsme ač jsme navštívili osobně všechny krajské úřady a podali plné kandidátní listiny které byly přijaty, tak si říkáme, že za chviku bude naše programové prohlášení v pozici, jako FOGLAROVKY či satirický román pana Švandrlíka ČERNÍ BARONI, v dobách minulých. 

A tak se dále rozrůstáme geometrickou řadou v klidu a bez médií podobně jako výše zmíněná literární díla.

Řád národa – Vlastenecká unie má nejvíce fanoušků na FB
13. 8. 2017
"Řád národa použil v kampani logo sokola."
13. 8. 2017

KOUKÁM A KOUKÁM. NEJSPÍŠ ZAČALA NAŠE PŘEDVOLEBNÍ MEDIÁLNÍ KAMPAŇ. POUZE NÁM ZAPOMĚLI ŘICT, ŽE UŽ TO ZAČALO.

Článek k přečtení zde

ROMAN SEDLAČÍK se zachoval, jako odpovědný občan Hodonína
13. 8. 2017


V době, kdy celá Evropa řeší bezpečnostní situaci vyvolanou migrační krizí, která je jednoznačně zneužívána ortodoxními fundamilisty islámského náboženství a v době, kdy společenské klima působí na občany tak, že se schovávají do své anonimity a produkují absolutní netečnost a apatii vůči okolnímu dění, je postoj a chování pana Sedlačíka příkladné. Co udělal dobrého nebo špatného?

Celý článek zde

Klip
24. 7. 2017

Dovolte abych Vám představil klip, který nás povede na naší cestě do sněmovny. Ještě jednou chci poděkovat Tomáši Ortelovi, že věnoval část své písně a chtěl bych všem sdělit, že všichni účastníci i autoři klipu to dělali bezúplatně a tedy ze své lásky k vlasti. Všem s úctou děkuji Josef Zickler.

https://www.youtube.com/watch?v=FOCasQ4Wz14
 
Podávání kandidátních listin díl II.
24. 7. 2017

Dnes jsme předali naše kandidátky v MORAVSKOSLEZSKÉM, OLOMOUCKÉM A ZLÍNSKÉM KRAJI. Všude v plném možném obsazení. Lidé se probouzejí a odkládají svoji apatičnost vůči své budoucnosti. 
Nechápu tedy starosti některých politických uskupení s obsazením kandidátek. Pak dělají takové "hovadiny" jako pokusy o lanaření našich kandidátů, aby přešli k nim. Například minulý týden nám lanařili, avšak jak se dalo čekat nezlanařili, paní Lucii Mazalovou. 
To víte pánové, když máte desítku členů a statisíce čekatelů, tak pak někde TY kvalitní lidské zdroje chybí. 
Máme tedy předanou polovinu regionů a do konce týdne přidáme ještě další 4 kraje. Když jsou výsledky, tak to člověka i baví.

TOMÁŠ ORTEL AKUSTICKY, S DIALOGEM NAŠE VLAST
24. 5. 2017

Předprodej vstupenek na akci TOMÁŠ ORTEL, S DIALOGEM NAŠE VLAST brobíhá v K.Varech restaurace Chilli Chilli na rozcestí, ul.Sokolovská 114 a v Sokolově v Baru U Chilližrouta, Kališnická 2361, vedle fitness Birell.

VEŘEJNÉ PROHLÁŠENÍ PRO ČTK SERVIS
24. 5. 2017

Veřejné prohlášení pro ČTK SERVIS předsedy politického hnutí Řád národa - Vlastenecká unie Josefa Zicklera a Unie živnostníků z.s. zastoupená Janou Hlinákovou a Unie malých a středních firem z.s. zastoupená Milošem Žemličkou o další společné cestě vedoucí k zachování práva na sebeurčení naší vlasti a jejích občanů, zachování tradic, rovnosti všech občanů před zákonem a také společnou cestu při ochraně práv střední společenské třídy, živnostníků a malých a středních podnikatelů. Především jejich oprávněných práv, požadavků a také návrat k uznání společenského a hospodářského významu.

VEŘEJNÉ PROHLÁŠENÍ TOMÁŠE ORTELA A JOSEFA ZICKLERA PRO ČTK SERVIS
26. 6. 2017

Veřejné prohlášení předsedy politického hnutí Řád národa - Vlastenecká unie Josefa Ziclera a zpěváka, frontmana a textaře kapely Ortel Tomáše Ortela o další společné cestě, vedoucí k zachování národní identity, práva na sebeurčení naší vlasti a jejích občanů, zachováni tradic, historických odkazů našich předků a rovnosti všech občanů před zákonem.

Řádný občan prohrává, zatímco stát prohlubuje xenofobii. Zaražme to a bude dobře.
31. 1. 2017

V současném společenském klimatu prohrává řádný občan. A stát se stává, bohužel, největším podněcovatelem xenofobních nálad ve společnosti. Problémem je totiž nerovnost měřítek mezi menšinou a většinou.

Občas je nutné vrátit se v čase a něco o sobě připomenout ostatním.
23. 1. 2017

Počátek činnosti samotného politického hnutí Řád národa je datován do měsice června 2015. Vzniklo transformací z nefunkčního politického projektu Vize 2014.

Informace předsedy Josefa Zicklera
10. 1. 2017

CO SE ZMĚNILO: Název hnutí byl změněn na "Řád národa - Vlastenecká unie", v souvislosti s tím bylo upraveno logo hnutí.

NEZMĚNILY se stanovy, programové prohlášeni, rétorika hnutí - stávající hnutí se tímto krokem ani neslučuje s žádným jiným subjektem.

Změna názvu na "Řád národa - Vlastenecká unie"
10. 1. 2017

Předsednictvo politického hnutí Řád národa dne 4. ledna 2017 jednohlasně odsouhlasilo změnu názvu politického hnutí, a to na nový název:

"Řád národa - Vlastenecká unie"

Začíná období protažených držek - neb novoroční zamyšlení
23. 6. 2017

Pro současné vyvolené : 
Přátelé, je to tady. Zpocené obličeje. Nejhorší noční můry se změní v realitu. Budou volby do Poslanecké sněmovny. To musí být schíza…Jak to bude dál? Děs drsné reality života prostého občana je tady.

1. CELOREPUBLIKOVÝ SNĚM POLITICKÉHO HNUTÍ ŘÁD NÁRODA
7. 11. 2016

Dne 6.11.2014 proběhl v Parkhotelu v Plzni historicky 1. celorepublikový sněm politického hnutí Řád národa.

Hodonín začíná s kampaní ...
11. 10. 2016

Ukončili jsme bilancováni. Pracujeme dál. Náš cíl. Naše cesta. Naše práce.

Naše hnutí se vůbec poprvé zúčastnilo volebního klání ...
13. 4. 2017

Naše hnutí se vůbec poprvé zúčastnilo volebního klání, poprvé za dobu své velice krátké existence jednoho roku a čtyř měsíců.

Sněmovnu obchází strach. Nikdo neví, který z poslanců se záhy objeví v barvách Řádu národa
12. 9. 2016

Blíží se senátní i krajské volby a začíná hon na voliče. Jak ale u nich uspět? Stačí smysluplný program, přijatelný vzhled, vhodný mediální obraz, štědrá kampaň? Určitě je zapotřebí od všeho trochu.

Putování po Moravě a Slezsku 2.
9. 9. 2016

Cestování po Moravě a Slezsku pokračuje - Zlín, Brno, dnes Ostarava, Třinec, Nový Jičín ...

Putování po Moravě a Slezsku 1.
9. 9. 2016

V úterý 6.9.2016 započalo naše putování po Moravě a Slezsku. 

Senát je k ničemu, poslanci jsou lemplové. Poslanec začal ostře účtovat s politiky
6. 9. 2016

ROZHOVOR – Senát je téměř zbytečný, kdybychom ho neměli, nikdo by si toho nevšiml. O poslancích se sice říká, že jsou to lemplové, ale ta práce je opravdu těžká. To v druhé části rozhovoru pro EuroZprávy.cz říká nezařazený poslanec a člen hnutí Řád národa Karel Fiedler. Vrátil se také ke svému odchodu z Úsvitu i svému někdejšímu stranickému šéfovi Tomio Okamurovi.

Josef Zickler - 21. srpen u "Československého rozhlasu"
23. 8. 2016

21. srpen se musel vrýt do podvědomí všech lidí, kteří jej na vlastní kůži prožili. Pamatuji si na reakci mého otce, matky i lidí z našeho nejbližšího okolí.

Mobilní aplikace hnutí Řád národa
7. 7. 2016

Tak jsme již dostupní i pomocí mobilních aplikací.

Rezidenční kanceláře

Rezidenční kancelář hnutí 

Na Zátorce 43/9, 160 00 Praha 6-Bubeneč

Rezidenční kancelář hnutí pro Moravu

Jana Antonína Bati 5648, 760 01 Zlín
(areál Svitu budova 32/8.patro)
Účty hnutí

TRANSPARENTNÍ PŘÍJMOVÝ ÚČET HNUTÍ

pro příjem darů - 222065117/0600

MONETA Money Bank a.s.

 

TRANSPARENTNÍ VOLEBNÍ ÚČET HNUTÍ - SENÁTNÍ VOLBY 2018

226185052/0600

MONETA Money Bank a.s.

 

TRANSPARENTNÍ VOLEBNÍ ÚČET OSOBNÍ - JOSEF ZICKLER - SENÁTNÍ VOLBY 2018

vklady - složka uzavřena 20.6.2018

224802678/0600

MONETA Money Bank a.s.